utorak, 3. prosinca 2013.

Drugi o nama

Izvor: Portal Kronike  Velike Gorice

Drugoligaški gradski derbi bio je dramatičan i s velikim obratima, a na kraju je Velika Gorica osvojila sva tri boda, iako je po kretanju rezultata i prikazanoj igri Azena II mogla osvojiti bar jedan bod, ako ne i više.
Azenašice su iznenadile odličnom igrom u prvom setu, svoju dominaciju (18:13, 21:13, 23:15) su bez problema pretvorile u 1:0 vodstvo. U drugom setu njihova nadmoć je nastavljena (3:0, 8:4, 11:6, 15:6), Velikoj Gorici je prijetila katastrofa. Igračice trenera Vinka Ivelja su tek tada pokrenule »akciju spašavanja« i 5:0 serijom uhvatile priključak (15:11). Međutim, Azena II je i dalje imala prednost od 3 do 5 poena (17:12, 19:14, 21:17). Nakon drugog time outa Velike Gorice prednost se istopila (21:20, 23:22), a igračice trenera Tomice Rešetara kod 24:23 ne koriste set loptu za dobitak drugog seta. Ivona Domić s dva odlična servisa poravnava rezultat na 1:1 u setovima.
U trećem setu Azena II anulira prednost Velike Gorice (1:4, 3:8, 5:9) i prelazi u vodstvo (13:11, 15:14), ali ostaje bez daha (16:20). Pri rezultatu 16:20 trener Rešetar zbog učestalih prigovora na sudačke odluke dobiva žuti karton, ali nakon tog prekida njegova ekipa stiže do izjednačenja (20:20, 21:21). Velika Gorica je smirenija, s 4 poena u nizu prelazi u 2:1 vodstvo.
Po sličnom scenariju odvija se i četvrta dionica, Velika Gorica djeluje uvjerljivo i njena prednost je između 4 i 7 poena (4:8, 5:12, 8:14, 13:18). Azena II se srčano bori i još jednom se vraća (20:20), nije bilo dovoljno, Velika Gorica mirno privodi set pobjedničkom završetku i ostvaruje šestu pobjedu u isto toliko utakmica.
Kod pobjedničke ekipe najbolje su bile Marija Vuglenović i Anamarija Knezović, kod poraženih iskusna Beba Buđa Kelemenić, dok je, naročito u prva dva seta, iznenađujuće dobro odigrala Laura Ramić.
S tribina se navijalo korektno, delegat je samo jednom, preko »posrednika«, reagirao na neprimjereno ponašanje jednog gledatelja u drugom setu, te je sve proteklo i završeno bez povišenih tenzija...